| vladlove123 a întrebat:

ieri am fost la dentist sa imi scoata o masea care avea infectie. Mi a facut prima anestezia, dar tot ma durea cand tragea de ea in sus, si ma intreba mereu daca doare, si durea foarte rau si mereu imi mai injecta o solutie, cred ca tot anestezic, dar tot ma durea. Lucrul acesta la facut cam de 4 ori, dupa ce am iesit de la dentist, eram amortit tot pe partea stanga unde a fost maseaua, amorteala s-a dus cam dupa 3 ore dar limba o am inca la fel de amortita ca ieri cand am iesit de la dentist, si au trecut 24 de ore de atunci si nici o ameliorare, jumatate de limba o am amortita rau. Cand imi va trece? Am mai scos o masea saptamana trecuta si anestezia s-a dus tot cam dupa 4 ore dar cu tot cu limba, atunci dupa ce s-a dus anestezia nu aveam limba amortita. Cand o sa imi treaca aceasta amorteala pentru ca este deranjanta si ma deranjeaza si cand vorbesc.Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Xand3005 a răspuns:

S-ar putea ca acel dentist sa te injecteze de prea multe ori in apropierea limbii, astfel, efectul de fubleaza sau tripleaza. Iti va trece daca folosesti cat mai mult limba. (Mestecat, vorbit)