| Alexandru_George_2002 a întrebat:

a auzit ca tigarile kent 1/white sau kent nanotek 2.0 (care sunt mai ok?) sunt slabe, nu am fumat nici odata, vreau sa stiu daca sunt slabe si la gust sau la miros.

Ceva raspunsuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Daca ai intrebat la sanatate ma gandesc ca intrebi de sanatate... Nu de tigari. Asa ca o sa-ti spun ca nu prea conteaza marca, cat de "Slabe" sunt, tot o sa bagi o gramada de toxine in tine care incet, incet o sa te omoare. Asa ca cel mai bine nu te apuci de fumat.

Daca te gandesti sa-mi zici "Bunicul a fumat pana la 120 de ani si nu a avut nimic" sa stii ca am auzit-o de zeci de ori deja, si culmea, de cele mai multe ori de la persoane care au facut cancer de plamani. Bunicul lor a fumat 100 de ani, insa ei au facut cancer dupa cativa ani de fumat. Poate nu esti asa de norocos ca bunicul. Trage singur concluziile.

| Andreeaaadc a răspuns:

Sunt cele mai slabe, ambele s ok daca vrei sa te apuci de fumat; si de mirosit a fum oricum mirosi, mai mult sau mai putin. desi ti as sugera sa nu te apuci