| ionut332 a întrebat:

a inceput azi sa ma doara testiculul stang in partea de jos cand ma misc.Am observat ca la testiculul stang in interior is un fel de venisoare sau nu stiu ce is, pe cand la cel drept nu sunt. Ce as putea avea si ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Varicocel,dar de obicei nu doare, deci urgent la medic.

| seth2016 a răspuns:

Cand te doare un testicul nu stai prea mult pe ganduri si mergi la doctor.

| MedRex a răspuns:

Daca se simt ca venisoare, desi cel mai des se descrie ca un pumn de rame - e cel mai probabil varicocel. Pana nu se face cat China de mare, mergi la medicul de familie pentru o trimitere la medicul urolog.