| SabinXTD a întrebat:

Aceasta este o intrebare serioasa!
Salut! Am 13 ani si am observat ca atunci cand ma masturbez am inceput sa ejaculez. Eu m.am nascut prematur, la aproximativ 7 luni, iar testiculul stang nu era unde trebuia sa fie, cu era mai sus de penis in partea stanga. Ai mei m.au operat cand eram foarte mic si acum e in scrotul sau langa testiculul drept. Intrebarea este urmatoarea : testiculul care mi.a fost operat functioneaza?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Tu ai o fixatie?
Ce legatura are una cu alta? Daca se masturbeaza inseamna ca nu invata? Sau daca nu se masturbeaza clar este sau devine geniu?
Sexualitatea este o functie normala biologica a corpului.
Daca tu oi fi asexuala e problema ta. Dar prea critici pe toata lumea.
Pana la urma e categoria Dragoste si SEX. Daca tu nu esti de acord cu nimic din ce e pe aici, muta-te la Religie sau ceva si gata.

On topic: In mod normal da, ar trebui sa functioneze. Si chiar daca nu, se poate ejacula si se pot face copii si cu un singur testicul functional.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Normal, da. Și chiar dacă nu ar funcționa, unul singur e suficient.

| alina2k18 a răspuns:

Ti se pare ca userii TPU printre celelalte supraspecializari avute au si UROLOGIA?
Te duci la doctor sa te consulte si sa iti mai faca si alte investigatii si doar dupa aceea vei avea raspunsul la intrebarea ta.
Garantatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne? La 13 ani te masturbezi, pune copile mana pe carte.

| SabinXTD explică (pentru sofisis):

Iti multumesc foarte mult pentru raspuns

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ai o fixatie?
Ce legatura are una cu alta? Daca se masturbeaza inseamna ca nu invata? Sau daca nu se masturbeaza clar este sau devine geniu?
Sexualitatea este o functie normala biologica a corpului.
Daca tu oi fi asexuala e problema ta. Dar prea critici pe toata lumea.
Pana la urma e categoria Dragoste si SEX. Daca tu nu esti de acord cu nimic din ce e pe aici, muta-te la Religie sau ceva si gata.

On topic: In mod normal da, ar trebui sa functioneze. Si chiar daca nu, se poate ejacula si se pot face copii si cu un singur testicul functional.

| AlexCristi97 a răspuns:

De aia ai fost operat cand ai fost mic, ca atunci cand vei fii mare sa ai 2 testicule sanatoase. Nu esti un caz unic. In timp ce se formeaza copilul in uter, atunci cand incepe sa se formeze sexul, se porneste din acelasi punct ca apoi sa se diferentieze organele masculine si cele feminine. In acea faza, testiculele se formeaza in interiorul corpului urmand ca mai tarziu sa coboare in scrot. Unora nu le coboara de buna voie si trebuie ajutat. Am avut un prieten care mi-a povestit ca a avut problema asta cand s-a nascut, dar lui ii sa remediat problema prin masaj zilnic facut de mama lui. (ii masa abdomenul astfel incat sa impinga incet testiculul in jos). Si el tot in partea stanga a avut problema big grin.

| alexwahl a răspuns:

Tinere,pe plan psihic si de la o varsta foarte frageda, masturbarea in exces dauneaza grav sanatatii.De ce sa nu iti functioneze?! Ar trebui sa te preocupe alte ganduri.

Răspuns utilizator avertizat
| SKillerQSama a răspuns:

E grav, mai bine te castrezi