| AlinMarcus a întrebat:

Acum 4 săptămâni mi-am rupt încheietura mâinii stângi, am fost să mi-o pună în ghips iar ortopedul de la spital mi-a zis că îl pot scoate și acasă. Astăzi mi-am scos ghips-ul acasă și am aflat că trebuie să faci niste exerciții pentru refacere, îmi puteți spune ce fel de exerciții pls?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Ramones a răspuns:

Pentru asta trebuie sa mergi la un kinetoterapeut. Acesta iti va face un program personalizat in functie de cat de atrofiata e musculatura, cat de scazuta e mobilitatea etc. Nu fa exercitii dupa ureche, sau de pe net, mergi la un kineto si iti va crea propriul program.