| Lukasz a întrebat:

Acum am venit de la fotbal din cauza ca ma doare in piept si bratul stang, si in gat. Si tusesc putin.
Se poate face un infarct la 13 ani?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Furthermore a răspuns:

Un vecin a murit din cauza asta

| FantaxCola a răspuns:

Din cate stiu eu nu poti face infarct la varsta asta sau cel putin din cauza acestor dureri, in orice caz mai bine te duci sa iti faci un control si 100% iti vor da pastila, pe mine ma intepa inima cu durei in gat si piciorul drept amortin si mi-a dat pastile deci mai bine te-ai duce la un control

| AndreiWeisz a răspuns:

Fii serios, daca era sa faci un infarct, il faceai in timp ce alergai. Probabil ca te-ai suprasolicitat, ti-a crescut frecventa cardiaca. Intinde-te pe pat, bea un pahar cu apa, odihneste-te 20 de minute si iti vei reveni

| Lukasz explică (pentru Furthermore):

Cati ani avea?

| minrest a răspuns:

Salut Lukazs. Este ipohondria care te face sa te gandesti la infarct. Dar s-ar putea face si la 13 ani normal.

| MbCristi199 a răspuns:

Daca ai probleme la inima poti face la orice varsta banuiesc

| SatanelDeLaVaradia a răspuns:

Sigur e o raceala