| joghu22 a întrebat:

Ma doare brațul stâng, un fel de disconfort. Eu dorm noaptea pe el, dar am citit pe net și acolo spunea ceva despre infarct miocardic, menționez ca am 16 ani! Se poate așa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"infarct miocardic, menționez ca am 16 ani! Se poatw așa ceva?"

fă-ți un rmn - să dormi liniștit

| Freya1 a răspuns:

Nu lua tot ce e mai grav de pe net.
Si eu am avut luni de zile palpitatii la inima si am crezut ca am probleme grave, ca fac infarct dar a fost doar o lipsă acută de vitamine.
Cel mai probabil ai dormit rau, sau ai facut un efort mai mare.

| Dandinelle a răspuns:

Încearcă alte poziții de somn, schimba perna, fa puțin de stretching seats înainte de somn

| AureliusTPU a răspuns:

Nu mai dormi pe el si nu il incorda si iti va trece

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut,La cei care consumă substanțe interzise sau băuturi energizante în exces și combinate cu alcool – pot apărea probleme cardiace. Stupefiantele pun inima într-un stres continuu, o tahicardizează, pot să apară tulburări de ritm și acestea pot degenera, să apară spasme coronariene. Un spasm coronarian închide temporar artera respectivă si manifestarea este similară unui infarct. Tinerii care consumă substanțe interzise pot face tulburări de ritm fatale.(Deci grija la alimentatie). Sanatate!