| andraa112 a întrebat:

Am 1.61 si 50 kg. Totusi, vreau sa mai slabesc putin. Stiti o dieta buna, ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutatea ta pentru aceasta înălțime este perfecta.
Eu am 1, 60 si 55 kg si nu stiu cum sa ajung la 50 kg laughing

Eu nu sunt chiar așa grasa, deci cred ca tu la 50 kg chiar nu cred ca ai de ce sa ti faci griji.

Oricum, important la o dieta si mai ales pentru noi tinerii, trebuie sa mâncam multe fructe si sa facem mult sport.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum, respectiv dacă eşti fată sau băiat, pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| andraa112 explică (pentru bursuc001):

Sunt fata, 14 ani

| bursuc001 a răspuns (pentru andraa112):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 55, 6 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 5-6 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Oricum, la vârsta ta, NU se ţin diete ( de nici un fel ), ci se face multă mişcare/sport ( preferabil, zilnic ), etc.

O seară frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
nu cred ca este nevoie sa mai slabesti, mergi la un medic pentru a te consulta.
O zi buna.

| Ililuca a răspuns:

Mananca mai multa salata si mai putina carne