| Josh a întrebat:

( am 13 ani ) si ma doare in zona dreapta, in jurul ficatului ( cred ca ficatul ) de vreo 2 zile fara oprire. Dimineata cand ma scol ma doare mai putin iar pe parcursul zilei incepe din ce in ce mai tare. Nu este o durere chiar atat de mare dar nu stiu de ce ma doare. Intr-o zi am luat niste vitamine una dupa alta ( trebuie sa iau 2 sau 3 pe zi ) iar eu am luat una dupa alta la interval de vreo 5 minute... si am baut si pepsi dupa ele sad De atunci a inceput durerea. Ce ar putea fi? Multumesc sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| misu a răspuns:

Ficatul nu doare. durerea de apendicita se poate duce si pana in stomac, fara sa iti dai seama ce este.la fel si daca ai o piatra fugita din rinichi ramasa pe traseu.te doare de nu stii de unde vine.du te la un ecograf si da funda ca te am invatat de bine