| Liviu321 a întrebat:

De cateva zile am o durere in partea dreapta superioara a abdomenului, in zona ficatului. Durerea e un fel de junghi, simt de parca cineva ma injunghie cu un cutit acolo si nu stiu ce poate fii. Ficatul am inteles ca nu poate fi(nu alcoolic, nu beau cola des, cafea deloc), apendicita nici atat. Ma doare in special cand stau intr-o parte si cand inspir. O sa imi fac si un cosult zilele astea. Ce credeti, e caz de operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

WTF? Ai baut carbid? Cum sa-i scoata fierea doar din atat? Poate are o litiaza biliara, poate e o somatizare a stresului, etc.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu stiu ce poate fi, nu sunt medic, dar, pana vei ajunge la medic, stai pe partea cealalta.

| cristimihailov a răspuns:

In mod normal, ti-ai face tie un mare bine daca nu te-ai mai stresa si ai astepta ca medicul sa isi dea cu parerea.

Oricum, fa-o mai repede.

| untu a răspuns:

Da,e nevoie sa va scoata fierea( vezica biliara) dar sa te duci repede la medicul de familie sa va dea trimitere si internare in spital pana nu se complica grav!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns (pentru untu):

WTF? Ai baut carbid? Cum sa-i scoata fierea doar din atat? Poate are o litiaza biliara, poate e o somatizare a stresului, etc.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Colecistul doare. E inflamat dar n-as putea sa-ti zic de ce. Poate de la stres...