| ZoLd a întrebat:

am 17 ani fara 5 luni si imi cam cade parul cand ma pieptan...Pana acum 5 luni nu cadea nici macar un fir de par...nu e chiar asa amre, are in jur de 10 cm. Mentionez ca folosesc fixativ aproape zilnic, la fel si uscatorul de par, sa fie aceasta cauza?
Nu cred ca e o boala genetica. nici parinti si nici rudele mele nu au chelit, Stiti vre un remediu, ceva? o sa incerc sa renunt la fixativ.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| IancuSilviu a răspuns:

Fixativele sunt in general o prostie. Incearca la farmacie si vezi ce uleiuri ti se recomanda.

| munteanuionvictor a răspuns:

Renunță la fixativ.Nu mai folosi nici gel sau altceva. Naturală e mai sigur.