| costinvlad a întrebat:

Am 18 ani si de mic beam o tona de cola. Mancam dulciuri. Si mici, carnati intr-o oarecare masura. Mai ales cremwusti(care nu mai mananc de peste 3 ani). Ce mi se poate intampla? Singurele neatinse. Drogurile, alcool. Tigari. Ei, recunosc, am baut alcool extraordinar de putin. Adica rar. Tigari am bagat doar o data in gura.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Imortant e ce faci de acum incolo, daca mai continui cu zaharul in exces.

| LPCTSTR a răspuns:

Mai nimic în afară de obezitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Colesterol mărit eventual diabet daca mai continui cu dulciurile și câteva kilograme in plus.

| Peridava a răspuns:

Cremwustii nu mai sunt de mult din carne ci doar din soia. Nu ai prins tu din aia din carne.
Daca renunti la cola, reduci drastic dulciurile si nu te lasi tentat de alcool, droguri si tigari, va fi bine.