| Pamanteanul a întrebat:

Cum ar arata viata ta fără alcool, Coca-Cola, energizant, sucuri carbogazoase și necarbogazoase, tigari, bere cu alcool, bere fără alcool, shaorma, hot dog, mici, cârnați, pizza, napolitane și lucruri nesănătoase? Pe ce ai da banii atunci?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ar arata super sanatoasa!
banii as continua sa-i dau pe fructe proaspete, legume si carne, pe care le gatesc si le mananc, ca sa-mi tin corpul sanatos.
Fiind sanatos si nemaicheltuind pe toate porcariile nesanatoase descrise de tine mai sus, iti raman destui bani sa calatoresti, sa sa faci ce doresti.

| Pamanteanul explică (pentru Violleta2022):

Te întreb ceva, tu ai iubi un astfel de băiat care mănâncă sănătos și nu bea alcool? Are legătură cu atracția, sa zicem ca un băiat nu consuma toate astea, nu pare mai prost sau nu e mai neatractiv în ochii fetelor?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Pamanteanul):

Sigur ca as iubii un asemenea om. Cine nu ar iubii un barbat sau femeie care vrea sa fie sanatos sis a se mentina sanatosi?
Eu si sotuls unetm fosti sportivi, invatati sa avem grija de corpul nostru, sa facem sport chiar si la peste 50 de ani cat avem acum, si odata cu trecerea timpului alegem sa mancam numai mancare sanatoasa, fiindca nu ne mai permitem sa bagam porcarii care ne pot afecta.
Eu nu consum alcool fiindca nu-mi place, dar sotul consuma ocazional, la cate o petrecere, sau in weekend cand are chef, dar fara sa se bea pana se imbata.

9 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

La fel ca acum.

| Lukasssz a răspuns:

La fel ca si acum

| Zuzu1991 a răspuns:

"acum 15 ore | OmulCuTaclale a întrebat:
Cum ar arata viata ta fără alcool"

aaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
(urlet DEOSEBIT de ORIBIL)

| Crackman a răspuns:

Probabil as trai 100 de ani
Nu ai pe ce?
Afaceri, casa, mașini, vânătoare, prostituate

| Yuoia a răspuns:

Ca viata mea!
Dau banii pe mancare sanatoasa. Ma rog, cat se mai gaseste. Mai gresesc si eu, dar nu numaidecat din vina mea, ci pentru ca nu am ce alege. Mai nou, nici painea nu e sanatoasa ca pe vremuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe de o parte bine, pe de altă rău. Cum sa nu mănânc zahar? E nevoie disperată de ea!

| IchigoKurosaki a răspuns:

Ar fi o viața sanatoasa, dar "moartă", aceste alimente contin indulcitori, zahar care ajuta la mentinerea energiei corpului si esti mai activ, energic, agil.