| Y0nut7 a întrebat:

Am fumat astazi 7 tigari trag in pipet cam repede, pot face cancer la gat daca trag in mine repede si scot fumul repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Consumul de tutun este astazi, in lume, cea mai importanta cauza care duce la cancer si care poate fi prevenita.Consumul de tutun cauzeaza cam 80%-90% din decesele prin cancer pulmonar si o treime din toate decesele prin cancer in tarile in curs de dezvoltare, inclusiv cancerul gurii, corzilor vocale, gitului si stomacului.Umpleti plaminii cu aer proaspat!

6 răspunsuri:
| IzabellaLoredana a răspuns:

Deocamdata slabe sanse, insa daca mai continui asa vreo 2 -3 -4 ani o sa reusesti sa faci.
O seara buna

| Y0nut7 explică:

Am tras in mine nu am pufaito

| Y0nut7 explică:

Ma las de ele dale draq

Răspuns utilizator avertizat
| alalexandra a răspuns:

Nu faci cancer de la 7 tigari! Dar sfatul meu este sa te lasi cat mai poti! De la 7 tigari ajungi la un pachet,iar atunci nu iti mai garanteaza nimeni, sunt oameni care fumeaza toata viata si nu au nimic, sunt alti oameni care au fumat putin si s-au ales cu cancer!

| Keir a răspuns:

Normal ca poti face cancer. In orice moment in care fumezi poti "declansa" cancerul. Acum depinde si de ce fel de tigari ai fumat. Sugestia mea ar fi sa te lasi de fumat sau daca nu sa reduci cantitatea pe care o fumezi. (Iti recomand tigara electronica, nu lasa nici miros si nu are nici o valoare de tutun asa mare).