| Iulian3038 a întrebat:

Cum sa trag fumul din tigara in piept sau in mine fumez de o luna doar trag din tigara fumul si il scot afara daca trag fumul in mine ma inec sau tusesc nu vreau raspunsuri gen lasa-te de fumat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut,
Nu e ceva rau sa te lasi, acum cat e usor.
Daca vrei neparat sa fumezi, ia-ti tigari mai slabe si trage in piept.
O sa te obisnuiesti.
E normal sa tusesti la inceput...

| Freya1 a răspuns:

Noi cand invatam sa fumam aveam o tactica trageam din tigara si spuneam hiii ma vede mama laughing cand faci hiiii-ul ala automat inspiri fumul respectiv te ineci da iti trece apoi e usor nu mai spui dar te gandesti ca ai face la fel.Si nu stiu de ce iti dau sfatul asta ca mai bine nu ai fuma e un viciu nociv si mancator de bani

| anonimg a răspuns:

Fara sa iti dai seama, este ca si cum ai intreba: "Unde este mai bine sa fac cancer: in gat sau in plamani?"
Este normal sa te ineci si sa tusesti deoarece corpul respinge orice fel de fum. Organismul se apara atat cat poate de orice il dauneaza. Daca nu ai tusi ai fi murit inecat.

| Doub a răspuns:

Lasa-te de fumat

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Preferabil ar fi sa renunti la fumat!

| Caro34 a răspuns:

Ce rost are sa fumezi cand vezi ca numai incercand, tusesti? Fumul de tigara e periculos; are vreun rost sa-l tragi in tine, sa te si ineci si sa tusesti, daca de o luna tot incerci si nu merge? Mai gandeste-te daca-i bine sa continui! Numai bine!

| Lukasz a răspuns:

Peste 5-6 ani te vad, cate sanse sunt sa scap de cancer pulmonar.
Nu serios acum, lasa-te de fumat, sa stii ca nu esti mai superior de cat cei ce nu fumeaza.

| mermaid01 a răspuns:

Trage fum din tigara, apoi trage aer, apoi expira.Eu asa faceam.

| notviorel18 a răspuns:

E imposibil sa nu te fi obijbuit cu fumul de tigara de o luna. Trage de multe ori tare in plamani si te vei obisnui, chiar daca tusesti.