| CuxiySZ a întrebat:

am inceput cu o viroza respiratorie simpla cu nas infundat si apoi cu o tuse chinuitoare, am consultat pneumologul care mi-a recomandat expentorante si anti-alergice, am inceput trataementul dupa 10 zile am avut un acces de tuse cu multa sputa ( vascoasa alba) urmat de apnee nu puteam respira, sateam cu gura inchisa si nu respiram nici pe nas cand am deschis gura am eliminat sputa chiar am varsat si ma inceput sa respir, aveam senzatia ca trebuie sa ragai ca sa pot respira, ne-am dus inapoi la pneumolog care mi-a dat azitromicina de 500mg o tableta pe zi 3 zile, dupa 2 zile de antibiotic accesul de tuse urmat de apnee sa repetat, cand imi vine sa tusesc parca inainte ma gadila in gat si parca mi-ar provoca tusea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| DownTheStairs a răspuns:

Ooo saracul/saraca de tine sper sa-ti revi happyN-am mai auzit de astfel de tip de viroza.Insanatosire grebnicahappy! Spune-mi cand te faci bine!