| Stefan_Cristian_1971 a întrebat:

Am nevoie de un medicament ce il pot lua doar din India, se numeste "Regula Fenib". Este urgent! Stie cineva de unde pot face rost?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CatalinxR a răspuns:

Buna ziua, completati raspunsul cu: compozitia chimica a medicamentului si firma producatoare a medicamentului. Intrebati un doctor daca nu puteti inlocui medicamentul cu un medicament echivalent sau un mix de medicamente.

Bula
| Bula a răspuns:

Sub aceasta denumire NU am gasit nici un medicament inregistrat, dar nici vreo referire.
Pentru a te putea ajuta ar trebui sa dai si alte indicii relevante (producator, denumire generica, boala pentru care are indicatii etc.

Cel mai bine ar fi sa te interesezi direct la medicul care ti-a prescris acest medicament!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Din indialaughing