| Ramo137 a întrebat:

Buna, am nevoie urgent de ajutor. Mama ieri s-a operat de cancer la san si ii trebuie neaparat zinnat, doar acest medicament nu altul. La farmacii a zis ca nu se mai gaseste si nu stiu de unde sa fac rost
multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Asta vei discuta cu nedicul. Face parte din clasa cefalosporine. Astfel sunt înlocuitori.

| gabicoo a răspuns:

Online nu îl poți comanda pentru că este cu rețetă!
Cauta numerele de telefon ale farmaciilor din orașul tău sună și întreabă dacă au! Sau poți lua la picior toate farmaciile din cartierul tău și să vezi dacă au!

| antoniaidk a răspuns:

Încearcă sa apelezi la o cunoștința, orice
Sau sa dai bani ca sa îți facă rost! din ce județ ești?

| Adelina4679 a răspuns:

Spune-i farmacistei să-ți dea inlocuitor, aceeași substanta activa se gaseste si într-un alt antibiotic. Zinnat este denumirea comerciala... substanta activa este Cefuroximum

| Pths89 a răspuns:

Farmacia Tei, se eliberează doar în farmacie cu rețetă. Exista pe stoc în anumite farmacii, poți verifica pe site unde exista stoc.

https://comenzi.farmaciatei.ro/......ne-p356438

| qathaliyn a răspuns:

Mergi la doctorul de familie și spune-i să ți-l comande el și îi dai banii, pentru. că la farmacie nu îl are. În caz că nu vrea, măcar un înlocuitor al medicamentului temporar până faci rost și de cel care trebuie.
App: Chiar nu ai niște neamuri pe undeva, în alt oraș? Sau chiar ai cautat la toate farmaciile? Daca tot nu reusești, mai ia odată farmaciile la rând și roagă-le să facă comandă că vii și le plătești.