| AlexStefan1 a întrebat:

am niste cosuri pe care le-am spart si am dat cu spirt, vreau sa stiu daca e o metoda buna de a scapa de cosuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa megi la medicul de familie. Pot ramane urme pe corp. Ar fi bun un tratament medical nu dupa ureche ca ala de mai sus.

| Adry05 a răspuns:

Nu e bine. Mai bine iti iei Zynerit si aplici pe locurile afectate de cosuri. Sau daca ai un singur cos, incearca sa aplici pasta de dinti si s-o lasi pe timpul noptii.

| octav005 a răspuns:

Dai cu parfum. unul bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spirtul ca sa dezinfecteze trebuie tinut 5 minute pe locul respectiv. Daca spargi cosurile nu faci nimic decat sa imprastii bacteria si sa favorizezi dezvoltarea altor cosuri. Spirtul usuca foarte tare tenul si o sa te trezesti cu semne. Treaba ta ce alegi, eu as merge pe o crema dermatologica.

| Printesa10TM a răspuns:

Mai bine mergi la dermatolog, deoarece fiecare are tenul diferit. El iti va spune ce sa folosesti.

| Printesa10TM a răspuns:

Dar si spirtul usuca cosurile.

| Odysea a răspuns:

Cea mai buna metoda sa scapi de cosuri e sa cumperi o crema de la farmacie anume pentru cosuri.

| SurubelnitaAHAH a răspuns:

Cumpara-ti ceva alifie de la avon, clearskin parca. e 10 lei

| nuconteazacummacheama123 a răspuns:

Cel mai bun de a scapa de cosuri pe care il stiu este Sapunul Borax. Fratele meu a avut acnee si a scapat de ea. Il poti cumpara de la farmacie. E aproximativ 6 lei. El de acnee a scapat intr-o Luna, cam asa, dar la cateva cosuri, vei scapa mai repede. Te speli cu el dimineata si seara in zona cu probleme. :*