| EdY_9001 a întrebat:

Am mai multe cosuri pe fata si pe spate ce pot face sa scap de ele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Zineryt este cel mai bun tratament impotriva acneei la ora actuala. Este foarte bun in lupta cu cosurile si pentru prevenirea lor. Zineryt trebuie sa fie aplicat pe o piele curata si uscata de 1-2 ori pe zi. Aici poti citi mai multe despre acest produs: http://acnee.info/zynerit-tratament-acnee-este-bun-pentru-tine/137 . Il gasesti la orice farmacie si costa in jur de 30 RON. Pe langa folosirea Zineryt-ului trebuie sa ai si o alimentatie sanatoasa. Mai putine dulciuri, grasimi, sucuri acidulate, mai multe fructe si legume. Poti sa mai folosesti si apa termala (imi place cel mai mult cea de la Avene), o crema hidratanta, hranitoare de la Avene, o crema de galbenele pentru cicatrici/urme lasate de cosuri, plus vitaminele E, A, C si Zn pe cale orala. Si este foarte importanta curatarea zilnica a pielii (dimineata si seara)! Ai nevoie de un gel de curatare cat mai bun. Intereseaza-te la farmacie, si vei fi ajutata sa alegi unul potrivit tipului tau de ten. Succes si numai bine!

P.S. ar fi bine sa mergi si la cosmetica pentru niste tratamente faciale.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@EdY, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere! Numai bine!

| shtephie a răspuns:

Mergi la dermatlog.

| Diascumpika a răspuns:

Pune-le pe cineva sa le sparga sau pune alifie cu mentol

| krisss93 a răspuns:

In primul rand nu le stoarce ca ies mai multe. du-te la farmacie si ia-ti un tratament o solutie o crema ceva

| krisss93 a răspuns:

In primul rand un le stoarce ca ies mai multe, du-te la farmacie si cumpara-ti Zinerit ca e foarte bun. si eu am folosit si e bunhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna:vezi ca are la farmacie o solutie pa nume zinerit. E foarte buna folosesc si eu, si costa vreo 20 si ceva de lei maxim 30

| KiTTyDoLL a răspuns:

In primul rand nu le stoarce sa nu faci prostiia asta. acum depinde si de anii tai daca esti la varsta la care te dezvolti nu este o problema vor disparea dar incearca la farmacie o crema pentru asta...si urmeaza tratamentul nu e greau sa scapi de ele doar ingrijestele si nu sta in praf mizeriie sau altele de genul asta...succes in a scapa de ele pupici:*:*:*