| Cludiii a întrebat:

Am o intrebare ciudata dar e foarte importanta pentru mine.Acum cateva zile am auzit-o pe matusa mea ca ii spunea mamei ca i-a aparut o bucatica de carne in zona genitala iar dupa aceasta la fel dar mai mule bucatele ca si cum ar fi facut pui.Va rog mult, foarte mult daca stiti ce poate fi facut pentru a scapa de asta ajutati-ma.Nu stiu daca voi putea da funda dar fiecare raspuns va avea vot! Multumesc mult.Si daca stiti ce este va rog spuneti-mi! sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cel mai probabil ca sunt condiloame (negi genitali), aparute datorita unei infectii cu transmitere sexuala provocata de virusul HPV. Trebuie sa ajunga urgent la ginecolog si sa ramana in supraveghere ginecologica atenta, fiindca acest virus determina si cancerul de col uterin.

| anad a răspuns:

Este clar ca trebuie sa o vada neaparat un medic! Nu vreau sa te sperii dar s-ar putea sa fie herpes genital, dar dupa descriere pare ca sunt negi genitali. Poate te lamuresti http://www.seximus.ro/articole/negi_genitali_condiloame.php

| Onutzyk a răspuns:

Zi-i sa mearga la mediccc!
Urgent
Nu are ce sa faca altceva, sa lase rusinea deoparte

| GabiCh93 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa se duca la medic. Poate fi o infectie