| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare:
In ultimul timp daca stau nemiscat ceva timp (cand am cronometrat am ajuns la 71 de sec) incep sa am contractii ale mușchilor. Contractiile sunt usoare si nedureroase. Iar cand muschii dintr-un membru/deget/... se contracta membrul/degetul/... nu se misca, doar foarte putin. Stiu ca am lipsa de calciu si poate magneziu (nu sunt sigur).
P.S Cand tatal meu este aproape sa adoarma ii tresare mana, e cam la fel ca si cu tresariile mele dar mai puternice.
P.P.S Aceste contractii le am cam de aproximativ o luna

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Si care e intrebarea?

| seth2016 a răspuns:

Buna,

Spasmele inainte de a adormi nu au legatura cu spasmele tale cand esti treaz. In perioada asta de trecere de la veghe la somn se pot petrece tot felul de fenomene spectaculoase: senzatie de cadere in gol, tresariri, miscarea unui picior, a mainii, sunet in cap, flash, halucinatii si sunt normale.
Am trait experienta unui flash de curand. Am crezut ca au venit extraterestrii peste noi :lol:.

| Alex9Popescu5 a răspuns:

What, am uitat sa pun intrebarea: de ce se intampla aceste spasme