| hibridboy a întrebat:

am o intrebare urgenta astazi dimineata bunicul meu a facut infarct si pana a venit salvarea era sa moara sa inegrit tot la fata si acum este la spital in coma si doctorul a spus ca s-ar putea sa aiba probleme daca isi revine pentru ca a stat cateva minute fara ozigen si creierul nu a fost ozigenat o perioada de timp daca se trezeste din coma ce se v-a intampla?
v-a mai putea sa vorbeasca sau sa mearga?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Urmarile unui astfel de caz sunt imprevizibile.Bolnavul se poate recupera total sau poate sa ramana cu unele dizabilitati.Laud grija si dragostea ta fata de bunicul.

| frod6969 a răspuns:

Depinde de gravitatea infarctului.

| Pivniceru1 a răspuns:

O sa isi revina in timp daca nu a stat multe(minute) in coma. Posibil doamne fereste sa ramana cu sechele datorita acestui necaz.Cel mai bine te lamureste un doctor nu cineva de aici (sau poate gresesc eu si poate este cineva pe aici de este doctor)