| StefanAdrian911 a întrebat:

Salut,TPU! Am o mica problema. Sunt baiat, am 13 ani impliniti, 1.73m,si 70kg. De la varsta de 12 ani, am observat ca incep sa iau in greutate. De la 13 ani,m-am hotarat sa ma pun pe slabit. Am inceput sa merg la un teren de baschet zilnic,unde joc acolo baschet,merg si la stadionul din oras, unde pot alerga. Pe fiecare zi cand fac sport, scot. Aproape 400 calorii.Fac sport aproximativ doua ore. Problema este ca..Atunci cand ajung acasa, imi vine pofta de a manca ceva..Si eu cam asta fac, si se duc pe rapa acele 400 calorii..Eu mancand aproape 200. As dori si eu un program de a slabi,adica ce sa fac intr-o zi,ce sa nu fac in alta, etc. As dori si cateva sfaturi daca se poate, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| zeBraJaM a răspuns:

I-a cate un faringosept dupa fiecare masa.Nu se va depune nimic.Si poti sa si te lasi de alergat si basket.Incearca sa stai toata ziua in casa, sa stai la pc si sa mananci de min 7 ori pe zi. ( carne de porc cat mai multa daca se poate)

| StefanAdrian911 explică (pentru zeBraJaM):

Merci,dar nu vreau raspunsuri puse aiurea, fara a se gandii la raspuns.
Nu te chinuii sa raspunzi, te rog.