| terry123 a întrebat:

am o o problema majora, in camera din internat aveam un baiat cu raie este imposibil sa nu ne fi molipsit si noi din urma lui, ma dau dau cu benzonat de benzil. mor de frica, ajutorr, cat de grav e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este grav. Dermatologul iti va spune ce tratament trebuie sa faci si cat timp si ce masuri suplimentare de igiena trevbuie sa iei. Se va vindeca fara nici o problema sau sechela.