| Stefan927 a întrebat:

Salut TPU, am o problema. Alaltăieri am avut o operație de circumcizie, iar acum nu ma mai pot masturba vreo câteva saptamani, ce as putea face? Inainte de operație ma masturbam zilnic. Stiu ca nu ii benefica masturbarea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Timp de o luna te abtii a te masturba si /sau de "alte" (pana ce se vindeca), sa nu se infecteze!
Daca se infecteaza, risti sa fie taiat complet "micutul"!

| darrio2007 a răspuns:

Nu te mai masturbezi. Clar.

| Violleta2022 a răspuns:

Masturbarea este interzisa pana la vindecare operatiei, adica 2-3 saptamani cel putin.

Iei o pauza lungaaaaa si sanatoasa, sa te recuperezi, ca oricum masturbarea excesiva nu era normala.

Intre timp pui mana si inveti pe rupte ca ai doar 14 anisori si esti clasa a VIII_a, deci ai de invatat, nu de stat cu mana pe cuc, toata ziua.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dusuri reci

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce as putea face? Nu ai putea face nimic.

| TheGentleman a răspuns:

Din contră, studiile mai noi au arătat că masturbarea este cât se poate de benefică și de naturală. Totuși, tu esti dependent de ea din moment ce nu te poți abține câteva săptămâni până se vindecă operația; alt lucru curios este cum de ai poftă de ea, anestezicul are efect contrar, moleșește scula și durează un timp până se refac senzorii și până elimină corpul complet anestezicul ăla

| DorinaK a răspuns:

Treci pe oral.