| Anonim340 a întrebat:

Am o problema. Am 13 ani si sunt fata, si transpir foarte foarte ușor. Am o viața activa (baschet-5 ori pe saptamana, alergat la școala-3 ori pe saptamana, plimbat-2 ori pe saptamana, mers (dus-venit) școala-6 ori pe saptamana(am ceva sâmbăta deci sunt 6), alergat-5ori pe saptamana si cand ma mai duc cu prietenii, eu locuind destul de departe de centru, durează ceva). Ce credeți? Vreau cele mai sinceri răspunsuri, va rog. Si as vrea ca un plus sa imi rapundeti sa următoarea întrebare:ce deodorant sau parfum ar trebui sa folosesc? Va rog sa imi rapsundeti sincer cu orice rapsuns ce doriți sa eu puneți. Mulțumesc anticipat. FundaVOT happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DomnishoaraTPU a răspuns:

Este posibil să trăieşti într-un mediu poluat şi să ai probleme cu circulaţia sângelui.Am văzut în alte întrebări d-ale tale că eşti şi puţin plinuţă. Deci asta e.
Eu de când m-am mutat la ţară, nu mai am astfel de probleme.
Simplu, soluţia este:
1.În vacanţe, mergeţi la ţară sau în locuri puţin poluate.
2. Mănâncă sănătos, fructe, legume, lactate şi bea zilnic apă plată şi ceai.
3.Renunţă la atâta deodorant, mai bine faci un duş rece-cald zilnic.
Baftă!
Sper că te-am ajutat.

| RuxMorgenstern a răspuns:

E foarte normal sa transpiri, si e bine pentru ca asa elimini toxinele din corp ...plus ca tu ai si atatea..." activitati". Am intalnit persoane care nu transpira si erau panicate ca la ei nu se elimina toxinele...deci stai calma ca e absolut normal...Siii in legatura cu deodorantul poti folosi de care vrei tu....eu una folosesc rexona ☺... acum..nu cred ca e vreunul diferit adica...sa fie mai bun sau...sunt toate la fel de bune... in afara de alea solide...sau cu bila... cel putin nu persista... siii poti sa iti dai cu ce parfum doresti tu... :* Numai bine ♡... Fundita?

| DeliaCiortescu a răspuns:

Inainte de a te da cu ceva, fa un dus!