Întrebare recomandată | For3st1 a întrebat:

Am o problema, am 15 ani si sunt putin sasait. Uneori ma pot corecta, dar cand am multe cuvinte care contin "s" e teroare.Se mai poate remedia chestia asta la un logoped la varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Mergi urgent la un specialist, inca se mai pot face progrese.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 13 ani si am si eu,, problema,, din vina ca mi-a crescut un dinte stramb.Imi place cum suna, suna amuzant happy sper sa nu se indrepte pre cuand.

| rapp2020 a răspuns:

Mai poti, daca mergi la logoped.

| Iris1997 a răspuns:

Salut! Am 16 ani, si eu sunt rr-it, am ramas si din pacate asa voi ramane pana cand ies de tot la pensiehappy Incearca sa profiti de chestiile astea, cel putin in cazul meu, fetelor li se pare amuzant chestia asta, am mai multi prieteni fete decat baieti... oricum bafta in continuare, am vrut doar sa-ti zic ca nu trebuie' sa-ti fie rusine de faptul ca esti ss-it.

| alinutza0408 a răspuns:

Personal imi plac oamenii sasaiti, sunt simpatici, sunt aparte de noi cei obisnuiti.

| MamaNegri a răspuns:

Da se poate corecta. Am avut o ruda care a patit aceeasi chestie. De ce nu te.ai dus mai din timp? Oricum nu e sfarsitul lumii. Te poti duce la medic.

| Marasiatat a răspuns:

Daca nu risti, nu castigi!

| byabyabya a răspuns:

Da se poate du-te la spital urgent!
succes!laughing)

| SlipknotFox a răspuns:

Da, încă poţi corecta acest "defect" chiar şi la vârsta ta, dar totuşi, de ce ai vrea să faci asta? Nu este un lucru rău să fii sâsâit sau rârâit sau orice altceva, unele persoane consideră asta drăguţ şi special.
Oricum, succes! c:

| anni12 a răspuns:

Salut.Cu vremea de vei corecta
Bafta