| anonim_4396 a întrebat:

am o problema când mișc maxilarul, simt ca se mișcă aiurea, nu pot sa il mișc normal, ca si cum ar pocni.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Poate că ai o mica deplasare de maxilar. Ar putea să se mai audă așa și natural, deoarece întinzi acea parte și se aude cum se auzeau acele arcuri ale egiptenilor.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la un ortodont ca sa-ti pun maxilarul in pozitia corecta, ca risti sa nu poti manca, iar nervii sa-ti fie afectati.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Celcestietot):

Pana acum mișcam normal maxilarul

| Celcestietot a răspuns (pentru Nimeni10):

Care crezi că ar putea fi cauza? Poate ai stat într-o poziție incorectă?