| Dariuspeerta a întrebat:

Salut TpU! Am picat cam de o saptamana la fotbal pe mana stanga. Am crezut ca e rupta, dar nu m-am dus la doctor pentru ca o puteam misca, iar incetul cu incetul m-a mai lasa din cot sa o misc incetul cu incetul tot mai bine. Acum pot sa o misc destul de bine, dar nu e aia problema, acum unde este osul simt cand pun mana ca este fierbinte. A fost mana umflata, dar s-a lasta, invinetindu-se acum. Asa este normal sa fie fierbinte in zona aia? Va rog multa seriozitatehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MarijuanaFanNr1 a răspuns:

Am 13 ani dar mama e doctor anestezis si mi-a zis multe eu acum 2 sau 1 luna am avut un accident de bicicleta am dat cu capu cu toate si cu mana deci ai 2 posibilitati eu nu o puteam ridica de loc era si taiata dar mi-a trecut ma rog
deci acum 1 luna bunica mea sia bagat piciorul intro gaura o duruto 2 zile etc so umblat tinecont si so inegrit eu trecut acum 2 saptamani am fost la strabunicamea la munte de atuncea de de mult ea o avut fisura si nu o duruto mult si eu sarit incheietura si atuncea o facut fractura cu deplasare du-te la doctor si fa-ti radiografie sa nu-ti fie frica de nimica la doctor n-are ce sa-ti faca rau

| Dariuspeerta explică (pentru MarijuanaFanNr1):

Am inteles ideea, dar o intribi te rog frumos pe mama ta daca are ceva de imi este fierbinte, ar trebui sa o leg cu ceva, eu dimineata cand ma scol ma doare, poate e de la faptul ca m-am intins pe ea sau nu stiu... dar pe la amiaza imi trece. Ar trebui sa mi-o leg cu ceva?

| MarijuanaFanNr1 a răspuns (pentru Dariuspeerta):

Ar trebui sas mergi la un doctor pentru ca nimenea nu sti ce ai u in mana
fa-ti o radiografie asta trebuie sa stii singur

| sisi_9627 a răspuns:

Pai eu zic ca e normal ca si eu cand ma lovesc o simt mai calda asa se intampla happy sper ca ti-am fost de ajutor!