| Catalyn13Barcelona a întrebat:

Am o problema cu ochii, clipesc foarte des si cred ca e din cauza ca petrec ceva timp in fata calculatorului si a telefonului. Dupa mine din cauza telefonului am inceput sa clipesc asa des. Ce mi-ati recomanda sa fac ca sa nu mai clipesc asa des? Astept pareri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| syste754 a răspuns:

Si fratele meu are o problema asemanatoare.lui i se inroseau si ochii.cel mai bine ar sa te duci la medicul de familie sa ti dea o reteta sau o trimitere la un specialist..nu ar fi rau sa faci asta cat mai repede

5 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Să vezi un oftamolog poate fi o altă problemă.

| Oana92 a răspuns:

Mergi la oftalmolog, cel mai probabil ai nevoie de ochelari. Sanatate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medicul de familie sa te trimita la oftalmolog.
Cel mai probabil ori ai ochii uscati ori iti trebuie ochelari.

| SimionAlexandru a răspuns:

Incearca sa iei o pauza de la calculator, cate 10 minute, la fiecare jumatate de ora. Banuiesc ca te va ajuta happy Iti doresc o zi superba in continuare. Ai grija de tine, Catalyn happy

| pitbullbulterier a răspuns:

Du-te la un specialistcat mai repede ca sa nu se agraveze mai rau.