| NeedHelp1 a întrebat:

Am observat o problemă de mai mult timp... Însă acum când m-am apucat de sală, la anumite exerciții mai ales se vede clar o problemă.

Mai exact inegalitatea umerilor.
Când stau normal, în picioare această problemă NU se observă.

Însă dacă duc umerii în anumite poziții se vede CLAR că un umăr este mai sus decât altul.
Câteodată am impresia și că unul este mai in față decât altul.

Care credeți că este problema? Și care ar fi cauza

Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| tusha a răspuns:

N-ai nimic. Trage acolo de sala si nu te mai panica

| zilog a răspuns:

Pune mana si fa exercitiile combinate!
cat mai combinate
3 minute ceva alte 3 minute alt ceva si o sa se uniformizeze

| Bariel a răspuns:

E o deschilibrare a corpului, ar trebui sa te consulti cu un chiropractor

| sandmonkey a răspuns:

Sunt multe persoane care au un umar mai sus decat altul, sau trapezul
am si eu prieteni care au asa, si fac sala de 3 4 ani, deci stai linistit ca nu ai nicio problema