| GeorgeAlexandruuu a întrebat:

Salut TPU, am piciorul in ghips de 3 zile (entorsa de genunchi ) trebuie sa stau 2 saptamani, de 1 zi asa ma doare in spatele genunchiului, imi tot bate si ma si doare!, spuneti-mi si mie din ce cauza! dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Safire17 a răspuns:

Daca ai piciorul rupt, normal ca te doare, credeai ca e atat de simplu sa iti rupi ceva?

| KahlanAmnell a răspuns:

E normal sa te doara, dupa entorsa de genunchi, dar entorsa daca nu iti trece in maxim 3 saptamani, du-te la alt doctor, ca majoritatea cand te vad ca te doare picioru, mana sau orice altceva ti-o pune in ghips si gata. Un prieten s-a accidentat la fotbal ( la glezna) si doctorul din Galati, i l-a pus in ghips. Dupa 3 saptamani il tot doare, si cand se duce la Bucuresti afla ca trebuie sa faca vreo 2 operatii ca sa mai mearga. Deci ai grija!