| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu de aproape o saptamana o problema cu un hemoroid extern!
Stiu ce este stiu de ce apare stiu aproape totul despre el.
La inceput ma durea rau de tot de nu puteam sa stau jos pe scaun si am fost la farmacie si am cumparat HEMORZON! In 4 zile nu mai simt nimic nici cand stau jos nici cand ma ung cu hemorzon.
Faza e ca umflatura este tot la fel de mare si de rosie ca la inceput!
As dori daca se poate cineva care a mai avut asa ceva sa imi spuna in cat timp se retrage umfatura ca de asta sunt mereu ingrijorat.
Vreau un raspuns sincer si rapid! Nu am mai avut niciodata hemoroizi si nici nu vreau sa mai am vreodata vreunul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu dispare. se opereaza si reapar. Trebuie sa tii organismul neconstipat. E o crema foarte buna: Reparon. Se cumpara din Ungaria. Costa cam 1500 de forinti (circa 25 lei). Este foarte buna. Eu aveam dureri extraordinare si m-am lecuit dar n-au disparut. Mananca multe rosii.