| VyrusKen a întrebat:

Am si eu nevoie de o parere. Imi ies toate 4 masele de minte (molarii 3). 3 dintre aceștia cresc in voie si fara dureri. Însă cel din partea stângă jos ma jenează foarte tare. Imi tot apar inflamatii, cred ca deasupra lui se află o bucată de gingie umflată. Dar problema mea este ca mi s-a umflat o amigdalita. Are sau nu are legatura cu maseaua de minte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| schajuman1344 a răspuns:

Am patit si eu asa cand eram tanar.ce vremuri. laughing E super normal sa te mai si doara cand iti creste masea de minte. Peste cateva luni nu o sa mai ai nicio treaba. Ca sa se mai duca din durere iti poti clati gura, in special acea parte a gingiei cu bitter suedez/suc de lamaie.