| StefansiAtat a întrebat:

sportul de contact ( kickboxing-ul) te mai inalta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Inotul si baschetul sunt cele mai indicate pentru a te inalta insa important e ca toate sporturile contribuie la o stare de bine pentru organism, atat fizic cat si psihic.

| XXy a răspuns:

Bai oameniilor aveti idee ce inseamna sa te inalti?
Actiunae hormonului de crestere asupra cartilajelor de crestere, care probabil ca daca numai cresti sunt inchise, si in acest caz numai poti face nimic

Prostia cu "basketul, inotul" te inalta sunt niste prostii spuse de niste imbecili si crezute de tot poporul

| stefanutza a răspuns:

Nu din pacate si nu este indicat sa faci acest sport daca vrei sa ramai mic de statura dar daca iti doresti sa ramai mic poti sa faci sport de contact

| Alpha13 a răspuns:

Cel mai bun antrenament pentru a te inalta este saritul happyCateva serii a cate 20 sarituri in timpul zilei te vor ajuta. Poti incerca coarda de sarit (avantajele sunt mult mai mari, nu se rezuma doar la inaltat) sau stai pe o bara in "pozitie de relax" pentru tractiuni, cam cate 10 min. Daca vrei sa faci sport de contact e fb...dar cred ca problema ta este inaltimea happy

| StefansiAtat explică:

Poi la antrenament fac si sarituri cam 20-30 min pe zi de sarituri, plus mobilitate, adica intindearea tendoanelor si cartilagelor. Am citit undeva ca si lovitul cu piciorul este eficient si asta fac acum. Nu stiu ce sa mai cred. Mai vreau pareri big grin