| Adytza551 a întrebat:

am si eu o problema cu inaltimea am 17 anii si 7 luni si am doar 160 cm fac box de 5 anii aproximativ.alerg foarte mult, fratele meu la 16 ani si 6 lunii e mai inalt ca mine cu 3 CM iar sora mea la varsta de 12 anii aproape ca ma ajuns
In clasa 1 eram cel mai mic am crescut foarte greu nu am crescut dintr-o data si acum sa ma opresc.Parinti mei au in inaltime: Mama 1, 55 iar tata 1.75 as dori sa imi spuneti si mie daca mai exista vreo solutie va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Incearca sporturi mai extreme precum innotul, alergarea la maraton.
E posibil sa fie ceva genetic, sau sa ai o problema cu cartilajele de crestere! Consulta un medic.

| help112 a răspuns:

Deci problema ta e inaltimea sa stii ca daca faci sport sau box sau alergi etc nu are nici un efect asupra inaltimii. in cazul tau nu ai nimic de facut pur si simplu ( fara suparare ) esti scund.

| Sergiu91 a răspuns:

Daca vrei sa cresti in inaltime poti incerca programul de crescut in inaltime al celor de la Cresterea in inaltime(inaltime.com). Eu am cumparat-o si m-am apucat de program de 2 zile, ceea ce ma motivat pe mine sa o cumpar a fost recomandarea unui prieten, care chiar a crescut 4 cm in inaltime in numai 3 saptamanistraight face si e de-o vaarsta cu mine...19 ani. Poti incerca. Baftra cu crescutul