| Ariana7ary a întrebat:

am 16 ani, 45kg si 1:51. De fiecare data cand merg la viza nu ma inalt deloc. Am facut 3 ani de performata in altetism cand eram mica am facut gimnastica, iar acum fac karate. Fratele meu de 12 ani deja m-a ajuns in inaltime iar ai mei au :tata 1:75, mama 1:65. E in regula sa am inaltimea asta la varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viza,adica acolo unde te duci si te masori,si vezi cu cat ai crescut banuiesc,nu? Orice doctor de familie ( banuiesc ca acolo te duci,sau te duci la liceu, unde e un asistent care n-are idee ce cauta pe acolo) stie daca e normal, sau nu e normal, fac ei acolo un calcul, si o sa iti spuna.Sunt intr-adevar unele sporturi care opresc cresterea (culturismul de la o varsta frageda de exemplu), dar de atletism, nu cred.Cred ca e ok.Dar informeaza-te happy sa fi sigura.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica mergi la viza? Ce are viza cu inaltimea?

| AdyAdrian17 a răspuns:

Eu am 17 ani jumate şi am 42 kg şi 1, 67 înălţime. Nu ştiu ce să fac să mă îngraş.

| Ariana7ary explică:

Mersi happy