| Nicusor32 a întrebat:

Salut TPU

Aş vrea să mă apuc de sală la varsta de 15 ani, ce exerciţii să fac pentru ca sunt slab...ce sa mănanc şi daca să iau suplimente ceva...

Am 44-45 kg şi înălţimea 1, 69, 1,70 cam aşa.happy
Nu vreau raspunsuri gen: nu te apuca de la varsta asta...sau ceva de genu....Doar nu o să fac eu exerciţii grele ca culturiştiilaughing
De 2-3 zile m-am apucat de flotari, fac dimineaţa 20 a cate 2-3 serii....si seara cam tot la felhappy
Cel mai bun raspuns primeşte fundă+vot laughing.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| alin334 a răspuns:

Ai nevoie de o Alimentație bogata in proteine, daca se poate ar trebui sa ai chiar 4 -5 mese pe zi. Insa e greu cu liceul sa respecți asa ceva, va trebui sa iei si niste suplimente, proteine in general si daca ti permiti si aminoacizi, daca nu e ok doar proteine.