| Nicusor32 a întrebat:

Salut TPU

Aş vrea să mă apuc de sală la varsta de 15 ani, ce exerciţii să fac pentru ca sunt slab...ce sa mănanc şi daca să iau suplimente ceva...

Am 44-45 kg şi înălţimea 1, 69, 1, 70 cam aşa.happy

Nu vreau raspunsuri gen: nu te apuca de la varsta asta...sau ceva de genu....Doar nu o să fac eu exerciţii grele ca culturiştiihappy

De 2-3 zile m-am apucat de flotari, fac dimineaţa 20 a cate 2-3 serii....si seara cam tot la felhappy

Cel mai bun raspuns primeşte fundă+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ClausBBC a răspuns:

Parerea mea ii ca esti putin cam slab. Inainte sa faci exercitii, mananca foarte bine, cat de mult si dupa apuca.te de exercitii. Sa le faci in serii de cate 10 la inceput, dupa aia tot cresti. Si o sa vezi ca o sa reusesti!

| ALLAboutMoney a răspuns:

Uite aici cel mai indicat program jumatate din baietii de la sala care au,, fost slabanogi'' si au depus masa musculara au inceput cu accest programhttp://hunkbody.ro/exemplu-de-antrenament-cu-greutati-pentru-ectomorfi/