| robbysfinsta a întrebat:

as vrea sa stiu daca este posibil sa te epilezi ca baiat pe testicule cu lama de epilat (BIG)
stiu ca te poti taia dar am grija! vreau sa stiu daca cineva a incercat si daca e periculos etc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Si eu o fac, dar nu lipesc lama de piele pentru ca nu vreau sa ma tai. Mai bine sa ramana 3-4 mm decat sa risc.

| romeo78 a răspuns:

Strângi bine ca să stea întinsă pielea, folosește un aparat de ras cu 3 lame și bandă cu cremă, să tunzi puțin părul înainte și totul este în regulă!

| JicaContra a răspuns:

NOPE, din start NU POTI SA TE EPILEZI
poti sa te razi... NOT SAME SHlT tongue

iar in locul tau m-as epila, nu rade
1. e mai sigur
2. tine mai mult
in plus as face asta cu orice solutie in afara de crema depilatoare, MAI ALES PE BIJUTERIILE DE FAMILIE, unde, daca ai o reactie alergica o sa te urci pe, pereti!

Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa te castrezi singur, atunci n-ai decat. big grin

| Alaanonim2k20 a răspuns:

Foloseste o masina de tuns dar fara nimic pe ea, nu taie asa, si eu fac asta.

| Liviu a răspuns:

Nu te poti taia, dai finut...nu tragi ca nebunu.Intinzi usor pielea si tragi cu bigu, inainte de asta speli bine cu apa calda, aplici putina spuma, si va aluneca usor pe scrot(coite)

| IonutViciosul a răspuns:

Îți recomand crema epilatoare. Este mult mai sigură și nu ți se va îngroșa părul (ca în cazul rasului cu lama) după ce o folosești. La acestea două de adaugă multiple alte beneficii.

| darrio2007 a răspuns:

Cum ai, mă, grijă, daca intrebi pe aici si nu ai facut-o niciodată?
Cea mai mare prostie!

| Dana1999 a răspuns:

Da nu se taie testiculul din atat.