| Robert194 a întrebat:

Azi la scoala un coleg mi-a dat cu un corn in ochi, si era tare, cornul fiind mancat o parte si m-a lovit cu partea acea din interior si mi-au aparut pete rosii pe albul ochiului. Ce sunt acele pete? Cum se trateaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| col a răspuns:

Probabil ti s-a spart un vas de sange, iar petele de care zici tu trebuie sa astepti sa se retraga singure. Parerea mea e ca tu nu ai nimic grav fiindca glandele lacrimale au grija sa curete absolut tot, totusi daca te si doare ar fi bine sa faci si un consult la medic.