| crissa26 a întrebat:

Am si eu o problema, am vomitat mai devreme pentru ca am mancat cam mult azi. Si dupa ce am terminat m-am uitat in oglinda si am vazut ca mi-au aparut o gramada de puncte rosii ca niste cosulete. Mi-a iesit si pe albul ochiului o pata rosie asa ca de sange.Atunci cand vomitam am simtit ca raman fara aer si simteam ca imi explodeaza fata si ma ustura asa un pic si ma manca. CUM SA FAC SA-MI DISPARA? Ca sunt foarte urate si ma deranjeaza ca ma cam mananca.M-am dat cu o crema de fata, ce altceva ar mai trebui sa fac? Help...please...

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De obicei nu se vomita ca ai mancat mult, se vomita daca faci o toxiinfectie sau o indigestie, insa petele de pe tine sugereaza toxinfectia

| crissa26 explică (pentru suntserios):

Bine bine si cum scap de petele astea? Ca urate sunt...

| suntserios a răspuns (pentru crissa26):

Un prim pas ar fi sa mergi la un medic

| Jipa95 a răspuns:

Ai facut pojar prietene happy

| crissa26 explică (pentru Jipa95):

Am avut cand eram mica mai. nu sunt cosuri iesite in afara sunt in piele! Pentru ca m-am chinuit mult sa vomit si am ramas si fara aer. Intelegi? Eu as vrea sa stiu cum sa scap de ele sunt ca niste mici pete rosii.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Buna! Doamne, du-te urgent la doctor. Ori ai o toxiinfectie alimentara care e grava daca nu o tratezi ori ai facut varsat de vant/pojar!

| favotita a răspuns:

Poate ai facut vreo tox-infectie alimentara.Consulta doctorul cat mai rapid!