| AdiyAdriann a întrebat:

Azi un coleg mi-a pus o pereche de casti de-alea de iarna imblanita la urechi,erau murdare, le-a gasit prin clasa. Se poate lua ceva din cauza asta, astept raspunsuri argumentate va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dyanna13 a răspuns:

Buna, Adrian. Te speli bine, dar nu cred ca erau asa murdare, doar nu erau trecute prin noroi. Du-te la un medic, si spala-te bine pe urechi si pe langa.
Incantata.
Funda? puppy dog eyes

7 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Poti lua paduchi, atentie!

| AdiyAdriann explică (pentru Mihaela1964):

Chiar daca m-am spalat cand am ajuns acasa?

| Mihaela1964 a răspuns (pentru AdiyAdriann):

Am spus ca e posibil, numai. Oricum e bine sa verifici asta, ajutat ce mama care se va uita cu atentie in parul tau. Sper ca nu s-a intamplat asta.

| FIORI a răspuns:

Uneori se intampla sa iei vreo boala de pielea, daca asta e cazul apar simptome in primele 2-3 zile...
Eu zic totusi stai linistit, ca daca era vreo unul bolnav pana acum se mai imbolnaveau elevi prin scoala.

| AdiyAdriann explică (pentru FIORI):

Boli care se pot trata? adica poti scapa de ele? sau?

| Ionescu_Liliana_1999 a răspuns:

Ar trebui sa te duci la medic....si totusi ar trebui sa te speli bine in urechi pana ajungi la medic... funda?

| Eondy a răspuns:

Te speli cu sperma de cal la urechi