| flavius58358 a întrebat:

Salut TPU, cam ce greutate ar trebui sa am la 1.70 si 14 ani? Eu am 47 de kilograme si simt ca ar trebui sa am mult mai mult pentru varsta si inaltimea mea. Si cum ma pot ingrasa mai mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

65 de kilograme ar trebui

| Violleta2022 a răspuns:

Greutatea ideala pentru varsta si inaltimea ta ar trebui sa fie 60Kg.
Doar mancand mancare te poti ingrasa.

| sierra1 a răspuns:

"1.70 si 14 ani? Eu am decat 47 de k"

eventual "Eu NU am decat 47"...

vezi aici deși de la 18 ani in sus e relevant

https://www.csid.ro/calculator-greutate-ideala/