| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema am 14 ani am inaltimea de 1.70 si 63 kg este ok? ce greutate ar trebui sa am normal la varsta si inaltimea mea... deoarece sincera sa fiu cam am burtica sad va rog dati-mi niste sfaturi bune! [funda]

9 răspunsuri:
| Buuff a răspuns:

Probabil celelalte persoane care ti-au dat raspunsu au incercat sa fie dragute incat sa primeasca funda. Mama are aproape 1.70 si are 57 de kg la 40 de ani.Eu am 1.55 si am 45 de kg si nu sunt o rahitica. bine tu la 1.70[si am tot 14 ani jumate] nu trebuie sa ai 45 ca arati ca o camila dupa aia.Dar totusi 63 de kg laughing. Gaseste si tu un alt hobby in afara de leneveala si mancare. [am incercat sa fiu prietenoasa.dar nu prea mi.a iesit] nu serios n.ar fi rau sa mai dai jos.happy.N.o fac sa primesc funda o fac pentru ca imi place sa spun adevaru puppy dog eyes

| nikimportant a răspuns (pentru Buuff):

Sa stii ca eu sunt dansatoare si lene nu e cuvantul care mi se potriveste... si un sfat nu judeca o pers daca nu o cunosti (deoarece fac mult spor dar nu pot da jos mai mult de 63kg si nu am idee dc? ) dar iti promit eu ca in cateva saptamani o sa ajung pe a 55 kg

| Buuff a răspuns (pentru nikimportant):

Nu trebuie sa-mi promiti mie nimic.nu prea ma intereseaza persoana ta.eu ti.am zis la modul general puppy dog eyes...Dar totusi 63 chiar ai nevoie sa mai dai josbatting eyelashes

| Ramo80 a răspuns:

Deocamdata nu ai motive sa te ingrijorezi, ai o greutate normala. Oricum esti micuta de varsta, te vei mai inalta cu siguranta si te vei dezvolta. Corpul sufera modificari mari pana pe la 18 ani. Dar ai grija la alimentatia ta, nu tine deocamdata vreun regim si alimenteaza-te corect, in perioada asta ai nevoie de vitamine. Pupic!

| nikimportant a răspuns (pentru Ramo80):

Sti de fapt nu prea mananc deloc si m-am lasat si de dulciuri... si pe langa fac mult sport... trebuie sa ma apuc serios de slabit. mersi ori cum!

| Buuff a răspuns (pentru nikimportant):

Esti o persoana calma.ma asteptam sa-mi sari ini cap laughing [sunt fata si stiu ca in general fetele sunt rele laughingwhistling blushing]

| nikimportant a răspuns (pentru Buuff):

Pai nu toate sunt rele, adica nu si eu tongue laughing nu ma cunostiwinking

| nikimportant a răspuns (pentru Buuff):

Sti sunt asa calma ca nu ma pun la mintea alora... 1 nu-mi pasa ce crezi uh 2 daca unul e prost, nesimtit nu trebuie sa fi si uh deoarece demonstrezi ca esti mai prost ca elwinking

| Gabrielabmg a răspuns:

Pai o greutate normala ar fi 60 kgwinking