| ZoLd a întrebat:

Salut TPU
Cat de rau este aparatul dentar pe partea de jos?
Am pe partea de sus de 1 luna, e destul de ok, doar la inceput a fost mai dureros. Cat de diferit este cel din partea de jos? am inteles ca e mai dureros

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de strambi ai tu dintii.

| Abcdiana a răspuns:

Buna! Am aparat dentar de 4 luni. Mie mi l a pus si sus si jos in aceeasi zi. Pentru mine a fost si este destul de ok, la inceput am simtit un mic disconfort, cum este si normal. Depinde de persoana, pana te inveti cu aparatul si sus si jos e putin mai greu dar dupa o sa vezi ca e ok, mi se pare acelasi lucru ca si sus.