| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Aparatul dentar ajuta la remodelarea fetei? Am partea din dreapta a conturului fetei mai,, stramba " fata de cea stanga, e onasimetrie destul de sesizabila aparuta odata cu eliminarea unei masele care nu a mai crescut.
Ma intereseaza daca aparatul dentar ajuta la simetria fetei.
Multumesc!

2 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Mesteca pe ambele parti, nu mai dormi doar pe o singura parte, nu mai respira pe gura, si n-ar trebui sa mai ai probleme.
De ce nu iti faci insa implant de masea?

| helpforyou a răspuns:

"Cum schimbă aparatul dentar fizionomia feței

Aparatul dentar schimbă fizionomia feței prin alinierea corectă a dinților strâmbi, dar și prin corectarea mușcăturii. Iată câteva schimbări fizionomice:

Îmbunătățește simetria facială
Îmbunătățește aspectul bărbiei și obrajilor"

https://cliniciledrleahu.ro/cum-schimba-aparatul-dentar-fizionomia-fetei/