| Floofficial a întrebat:

ce ar fi mai bun pentru sanatatea ochiilor, pc sau laptop?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

P.C., desigur, pentru că dacă ai laptop, eşti tentat să stai la o distanţă mai mică
în faţa lui.
Dacă ai P.C. îl aşezi undeva pe un birou, iar distanţa de monitor va fi ok pentru. sănătatea ochilor tăi.
Baftă!

Apache
| Apache a răspuns:

Prietene...acum si ce display are?

Degeaba ai un desktop de 5 terra cu 10 procesoare i7 si 10 gb de ram daca ai un monitor crt pe el

| Crissu3005 a răspuns:

Niciuna din variantelaughingnu prea conteaza daca e laptop sau calculator.Depinde ce monitor au...

| DiegoDominqes a răspuns:

PC