| Crysthina a întrebat:

Ce pastile naturiste pentru slăbit si controlul greutății stiti? Cel mai bun raspuns primește funda!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziptrack a răspuns:

Ca sa slabiti e destul de simplu...trebuie sa inlaturati din dieta o perioada de timp toti carbohidratii simplii din alimentatie adica orice aliment care contine zahar (orice in afara de fructe si legume) si tot ce e pe baza de faina alba/orez alb.

Consumati DOAR mancare gatita fara sa consumati DELOC carbohidrati simplii dupa care peste 2-3 saptamani introduceti in alimentatie carbohidrati complecsi adica grau/orz/ovaz/secara integrale sub forma de paine facuta in casa sau terci (grane macinate + sare + 3 portii de apa se fierb in timp ce se amesteca constant).

De asemenea consumati 1 pahar de apa calda/fierbinte dimineata + seara + cu orice masa pentru ca o sa va ajute sa scapati de greutate + digestia se face mult mai usor. Consumul de apa calda este specific medicinei traditionale chinezesti.

PS: Nu consumati alcool deloc, in special berea.

Si gata, slabiti foarte usor happy

8 răspunsuri:
| Jannah a răspuns:

Nu exista asa ceva, iti vor face mai mult rau decat bine. Inainte de fiecare masa bea o cana de apa cu lamaie, dupa masa bea un ceai verde, renunta la dulciuri ( nu in totaltate ) si fa 12 km pe zi si iti garantez ca vei slabi intr-un an cat vreibig grin

| Sn4k3 a răspuns:

Invata niste chestii despre nutritie de pe net ca nu-ti ia mai mult de 20 de min si nu o mai ai nevoie de nici o pastila.

| peperonies a răspuns:

E pastila aia cu nu mai manca chestii care ingrasa. e cea mai buna. merge de fiecare data.

| nastaseelenacristina a răspuns:

Eu cand am slabit prima data am procedat astfel:mancam sunca de pui/curcan sau crenvusti pui/curcan (4 felii, sau 2 crenvusti)alaturi de o farfurie plina de legume(rosii, ardei)fara sare +1 felie paine+1 baton fibrobar, orice ai manca mananca in cantitati mici fara sare si neaparat cantitatea de legume sa depaseasca

| Mihail69 a răspuns:

Exista pastile de genul, dar iti vei distruge ficatul cu acestea. Mai bine faci tu sport la sala sau acasa(in aer liber), mananci natural si vei avea un corp echilibrat si sanatos. Din punctul meu de vedere nici dietele nu sunt bune deoarece dupa ce vei slabi si te vei apuca iar sa mananci, vei manca cu mult mai mult deoarece te-ai abtinut. Succes!

| AnaQ a răspuns:

Am slăbit destul de multe kg cu ceaiul verde, dar cu mult sport și o alimentație plina de fructe, legume crude, și bineînțeles fara înfometare.
Iar pentru controlul greutății nu exista niciun fel de pastilă, ceai etc, trebuie făcută menținerea!

| Crysthina explică:

Va multumesc la toti pentru raspunsuri toate sunt folositoare!